Fundacja Łączy Nas Polska oficjalnie rozpoczęła działalność

Data dodania 08-06-2021

1 czerwca oficjalnie rozpoczęła działalność Fundacja Łączy Nas Polska. Na inaugurującej start Fundacji konferencji prasowej prezes Fundacji Natalia Nitek – Płażyńska przedstawiła najważniejsze założenia, idee i wartości, które stanęły u podstaw założenia Fundacji, a także zaprezentowała pierwszą inicjatywę, którą jest petycja w sprawie wsparcia pracodawców, których pracownicy uczestniczą w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej w narodowym programie szczepień przeciwko COVID-19.

INTEGROWAĆ WOKÓŁ WAŻNYCH SPRAW

Chcemy integrować Polaków wokół ważnych spraw, stymulować aktywność obywatelską i pomagać osobom, które potrzebują wsparcia prawnego lub materialnego, zwłaszcza w sporach z instytucjami czy pracodawcami – mówi prezes fundacji “Łączy nas Polska” do zebranych na konferencji mediów. Takiego wsparcia potrzebują dziś na pewno osoby zaangażowane w ważne dla nas Polaków sprawy jaką jest  m.im. walka z trwającą pandemią COVID-19, dlatego przedstawiamy Państwu pierwszy projekt Fundacji, który zakłada wsparcie dla pracodawców, których pracownicy w ramach służby w WOT wspierają proces szczepień w Polsce podkreśliła prezes Fundacji – Natalia Nitek – Płażyńska.


PETYCJE JAKO FORMA SPOŁECZNEJ AKTYWNOŚCI

Następnie głos zabrał wiceprezes Fundacji – dr Jarosław Cylkowski, który podkreślił, że miejsce rozpoczęcia inauguracji Fundacji nie jest przypadkowe. Znajdujemy się przed budynkiem Amber Expo w Gdańsku, gdzie mieści się jeden z punktów szczepień przeciwko COVID-19, chcę podkreślić, że w sprawnym przeprowadzaniu tego procesu uczestniczą m.in. żołnierze WOT. Zwracam uwagę na fakt, że bezpieczeństwo, szacunek do munduru żołnierza zawsze były wartościami, które łączyły wszystkich Polaków, każdy z nas chce żyć przecież w bezpiecznym kraju, otoczeniu, dlatego doceniając pracodawców, którzy pośrednio również uczestniczą w tym jakże wielkim programie szczepień chcemy, aby za rozwiązaniami francuskimi wesprzeć pracodawców i umożliwić im zwrot części podatków za to, że delegują swoich pracowników do zadań, z których korzystamy tak naprawdę my wszyscy podkreślił wiceprezes Fundacji Jarosław Cylkowski.

O wsparcie tej inicjatywy zaapelował także Krzysztof Papadis (działacz społeczny, przedsiębiorca), który zwrócił uwagę na fakt, że przedsiębiorcy nie zawsze mają przekonanie, że żołnierze WOT są dla nich wartością dodaną, w tym miejscu podkreślił, że warto włączyć się w aktywne wsparcie pracodawców poprzez podpisanie petycji, które może zaowocować zwiększeniem osób chcących wstąpić i działać w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej.

FUNDACJA ŁĄCZY I UMOŻLIWIA DZIAŁANIA NA RZECZ DOBRA WSPÓLNEGO

Po zakończeniu konferencji Zarząd Fundacji wspólnie zaapelował o zapoznanie i podpisanie się pod petycją wspierającej żołnierzy WOT, której pełną treść możecie znaleźć Państwo pod adresem: https://polskalaczy.pl/petycje/wesprzyjmy-zolnierzy-ot/

Nie czekaj i już dziś doceń pracodawców i żołnierzy WOT za ich udział i zaangażowanie w narodowym programie szczepień.


fot. Zbigniew Sajnóg

fot. Zbigniew Sajnóg

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter