Petycje – Twój wpływ na Polskę!

Data dodania 25-05-2021

Chciałbyś mieć większy wpływ na to co dzieje się w Twoim miejscu zamieszkania lub w Polsce? To możliwe! Wystarczy wypełnić interesujący Ciebie formularz petycji, który znajdziesz na naszej stronie w zakładce petycje. Dzięki temu wspólnie możemy zmieniać Polskę i razem działać w sprawach, których realizacja w pojedynkę nie była by możliwa!

Uruchomiliśmy na stronie polskalaczy.pl miejsce na petycje w ważnych dla Polaków sprawach, aby dać także Tobie skuteczny wpływ na otaczającą rzeczywistość. Dzięki współpracy Fundacji z gronem ekspertów i specjalistów, Twoja aktywność na naszej stronie to nie tylko zmieniające się cyfry na liczniku wysłanych protestów, petycji i apeli – z nami realnie możesz przyczynić się do rozwiązania istotnych problemów społecznych dzięki równoległej akcji ekspertów i komunikacji medialnej, którą zapewnia zespół Fundacji Łączy Nas Polska.

Jak to działa?

Petycje na naszej stronie opierają się na kampaniach zawierających opis danej sprawy i wyjaśnienie wagi podejmowanego przez nas problemu oraz listu bądź apelu, który chcemy po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów przedłożyć odpowiedzialnym władzom lub instytucjom.

Możesz podpisać się pod każdą kampanią używając swojego imienia, nazwiska i adresu e-mail. Po kliknięciu na przycisk “podpisz petycję” podpisany przez Ciebie list lub apel trafi automatycznie do skrzynki e-mailowej Fundacji i zasili liczbę osób wspierających daną inicjatywę lub apel!

Czym się różnimy?

Nasze petycje przygotowuje doświadczony zespół ludzi dla których profesjonalizm w działaniu, a także Polska i pojęcie szeroko rozumianego dobra wspólnego ma istotne znacznie. Kiedy podejmujemy się już danego tematu wiemy czego możemy żądać w danej sprawie i do kogo można się w niej zwrócić, aby skutecznie rozwiązać problemy Polaków a często problem lub sprawę pojedynczego człowieka. Nie dzielimy spraw na duże i małe, gdy wiemy, że mamy możliwość skutecznego działania i jest realna szansa rozwiązać sprawę, podejmujemy ją! 

Z Fundacją Łączy Nas Polska masz wpływ!

Za każdym razem gdy weźmiesz udział w akcji/petycji opublikowanej na tym portalu, uczestniczysz w dużej kampanii prowadzonej przez Fundację Łączy Nas Polska!

Nasi eksperci analizują i stale monitorują proces przyjmowania nowych ustaw w polskim parlamencie. Bierzemy udział zarówno w konsultacjach społecznych prowadzonych przez ministerstwa, jak i pracach komisji sejmowych i senackich. Przygotowane przez nas analizy przekazujemy urzędnikom, parlamentarzystom i pracownikom organizacji pozarządowych. Streszczenia analiz udostępniamy dziennikarzom i prezentujemy w mediach. Angażujemy się również w obronę interesów Polaków w Parlamencie Europejskim, za granicą czy w Polsce.

Po każdej kampanii, na naszej stronie opisujemy działania, które podjęliśmy równolegle z petycjami oraz skutki, jakie te działania odniosły. Każdy może się przekonać jaką sekwencję wydarzeń wywołało jego zaangażowanie i ocenić jego skuteczność. Zależy nam na tym, aby każdy mógł powiedzieć po zakończonej kampanii: rzeczywiście, wreszcie mam wpływ!

Jeżeli chciałbyś wesprzeć nasze działania możesz przekazać darowiznę na konto Fundacji, zapisać się do naszego newslettera, aby otrzymywać na bieżąco informacje o naszych działaniach, a także podpisać wybraną petycję lub skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter