Uwolnijcie Borys i Poczobuta! | Polska i świat

Data dodania 19-02-2022

W najbliższą sobotę zapraszamy państwa na pikiety organizowane na całym świecie. Będziemy domagali się uwolnienia Polaków więzionych na Białorusi.

Andżelika Borys i Andrzej Poczobut od 11 miesięcy są więzieni przez reżim Łukaszenki za to, że są Polakami. Ci dzielni ludzie płacą ogromną cenę za swoje przywiązanie do polskości i do wolności. Są w więzieniu, bo bronią języka swoich przodków, naszej kultury, chwalebnej historii. Są wiezieni, bo kochają wolność.
 
W GDAŃSKU stańmy ramię w ramię przed konsulatem Rosji. Dlaczego tam? Bo to Putin jest protektorem Łukaszenki. To Putin podporządkował sobie całkowicie działania tego reżimu. Nie wolno nam zapominać, że Putin, tak samo jak Łukaszenka, odpowiada za hybrydowy atak na Polskę. I za to, że nasi rodacy gniją w białoruskich więzieniach.
 
Organizowana przez Fundację Łączy nas Polska pikieta rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 12:00. Konsulat Rosji znajduje się przy ul. Batorego w Gdańsku Wrzeszczu.
 
Pikiety organizowane przez Kluby Gazety Polskiej w Chicago, Berlinie, Sydney i Warszawie odbędą się także o godzinie 12:00 przed rosyjskimi placówkami.
 
Bądźmy tam razem. Razem stańmy w obronie Polaków z Białorusi.

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter