Pożegnanie z ruskim czołgiem

Data dodania 01-04-2022

Fałszywe braterstwo broni, fałszywe wyzwolenie. Pora skończyć z fałszowaniem historii w wolnej Polsce.

Zapakowany, zaadresowany i czeka na wysyłkę.
Relikt słusznie minionych czasów, symbol zniewolenia i terroru. Ruski czołg z Alei Zwycięstwa w Gdańsku powinien zniknąć z przestrzeni publicznej.
O to dziś się upominaliśmy.

Symbole mają znaczenie.
Dzisiaj widzimy to wyraźnie. Ukraińcy nie walczą i nie umierają za jakieś abstrakcyjne wartości. Oni walczą i umierają za swoją Ojczyznę, za swoją flagę, idą w bój niosąc swoje godło. Rosjanie chcą ukraińskie symbole podeptać a następnie narzucić swoje.
 
W wolnym, suwerennym i dumnym państwie, jakim jest Polska, nie ma miejsca na symbole obcej dominacji. Takim znakiem jest stojący przy alei Zwycięstwa w Gdańsku sowiecki czołg. On miał przypominać, że tu rządzi Moskwa.
 
Nie jesteśmy sowiecką kolonią od ponad 30 lat, a czołg nadal stoi. Nikt przez te lata nie miał odwagi odesłać go na śmietnik historii. To się musi zmienić. Symbol moskiewskiej buty należy natychmiast usunąć z naszego kraju.
 
Dziękujemy gdańskiemu IPN za rzeczowe zabranie głosu w sprawie. Nasza inicjatywa wynika z wiedzy oraz świadomości, że społeczeństwo pełne godności i zamiłowania do prawdy nie powinno dopuszczać do fałszowania historii.

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter