Rozpoczynamy #AkcjaWola i edukujemy Niemców!

Data dodania 25-03-2023

Jako Polacy jesteśmy winni naszym przodkom pamięć. Jako Polacy obowiązani jesteśmy bronić prawdy o naszej Ojczyźnie. Tylko na prawdzie można zbudować prawdziwe pojednanie z Niemcami.

15 marca konferencją na warszawskiej Woli rozpoczęliśmy #AkcjęWola, której celem jest edukowanie Niemców o zbrodniach popełnionych przez ich przodków.

Niemcy odrzucają i zacierają swoją odpowiedzialność za zbrodnie popełnione w Polsce w czasie II wojny światowej. Tak jest w przypadku reparacji, tak jest realizowana polityka historyczna Niemiec. Niemcy po prostu nie wiedzą, co ich dziadowie i ojcowie wyprawiali w Polsce. Nie ma tych informacji w ich podręcznikach szkolnych, nie ma dyskusji o niemieckich winach wobec Polski. II wojna światowa w świadomości Niemców to coraz częściej to wyłącznie prześladowania Żydów dokonywane przez beznarodowych nazistów. To naziści mieli być sprawcami, Niemcy zaś ich ofiarami.

Interes Polski a także zwykła, ludzka przyzwoitość nakazują nam przeciwstawiać się temu zjawisku.

“Jako Polacy jesteśmy winni naszym przodkom pamięć. Jako Polacy obowiązani jesteśmy bronić prawdy o naszej Ojczyźnie. Tylko na prawdzie można zbudować prawdziwe pojednanie z Niemcami.” Mówiła podczas konferencji Natalia Nitek-Płażyńska, prezes Fundacji. 

Pani Jadwiga Łukasik, ocalała z Rzezi Woli, mówiła o ogromnej skali bestialstwa w wykonaniu Niemców, zaś redaktor Piotr Gursztyn podkreślił znaczenie tego wydarzenia, jako jednej z najbardziej okrutnych masowych zbrodni wojennych na ludności cywilnej podczas II Wojny Światowej.

Na czym ma polegać #AkcjaWola można przeczytać tutaj.

Zapraszamy też do wsparcia zbiórki środków umożliwiających nam przeprowadzenie akcji i edukowanie Niemców o zbrodniach ich przodków.

Jadwiga Łukasik, ocalała z Rzezi Woli
red. Piotr Gursztyn, autor książki "Rzeź Woli zbrodnia nierozliczona".
Natalia Nitek-Płażyńska, prezes Fundacji Łączy Nas Polska
Natalia Nitek-Płażyńska i Jadwiga Łukasik
Piotr Gursztyn, Jadwiga Łukasik i Natalia Nitek-Płażyńska

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter