Natalia Nitek-Płażyńska

Fundacja Łączy Nas Polska na Kongresie 590

Data dodania 02-07-2023

Walka z zakłamywaniem historii wynika ze zwykłej przyzwoitości, uznania podstawowych pojęć i wartości naszej cywilizacji - wśród nich jedną z najważniejszych jest prawda. Musimy przypominać o prawdziwym przebiegu niemieckiej okupacji Polski w latach 1939-1945 także z szacunku i wdzięczności. Jesteśmy winni szacunek, wdzięczność i pamięć wszystkim tym, którzy zginęli wtedy, bo chcieli, żeby Polska była wolna. Polska jest dziś wolna dzięki przelanej wówczas krwi.

Prezes Fundacji Łączy Nas Polska, Natalia Nitek-Płażyńska wygłosiła przemowę do uczestników oraz widzów Kongresu 590. Mówiła nie tylko o samej działalności Fundacji ale i motorze działań społecznych, wyzwaniach, jakie stawia na nas obecna sytuacja geopolityczna. 

Przemowę można obejrzeć tutaj. 

Natalia Nitek-Płażyńska podkreśliła, że

“Musimy stale zabiegać o prawdę historyczną, bo chcemy być wolni. Wolni zaś nie będziemy, gdy uda się ostatecznie zrobić z nas naród współsprawców. Nie będziemy wolni, jeśli pozwolimy na niemiecki projekt dominacji nad Europą. Projekt, którego fundamentem jest historyczne kłamstwo o Niemczech jako takich, które nie tylko rozliczyły się z przeszłością oraz które były w tej przeszłości ofiarą.”

 

Takie działania naszych sąsiadów skłoniły nas do przedsięwzięcia, któremu nadaliśmy nazwę #AkcjaWola Edukujemy Niemców. 

Zapraszamy do zapoznania się z jej szczegółami TUTAJ.

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter