Nasz reportaż “Dobrzy Niemcy – zbiorowa amnezja naszych czasów”

Data dodania 22-08-2023

Fundacja „Łączy nas Polska” prowadzi akcję społeczną „#AkcjaWola Edukujemy Niemców”, której celem jest krzewienie prawdy historycznej o przebiegu niemieckiej okupacji Polski w latach 1939-1945.

• Największe niemieckie firmy działające w Polsce lekceważą ciążący na nich obowiązek informowania opinii publicznej o tym, iż czerpały korzyści ze zbrodniczej polityki państwa niemieckiego wobec Polski w czasie II wojny światowej.

• Aż 70% współczesnych Niemców jest przekonanych, że w okresie narodowego socjalizmu ich przodkowie nie znaleźli się „wśród sprawców”; jednocześnie 35,9% snuje rojenia, że w czasie dyktatury nazistowskiej byli oni „wśród ofiar”.

• Dzisiejsze podręczniki szkolne w Niemczech pomijają krzywdy zadane Polakom w latach 1939-1945. Jednocześnie uczniowie w szkołach coraz częściej hajlują.

• Niemieccy politycy coraz głośniej nawołują do rewizji granic z Polską, mówią tym, że to oni byli ofiarami w trakcie II WŚ.

 

Czy to przypadek? Nie sądzimy. Natalia Nitek-Płażyńska, prezes Fundacji Łączy Nas Polska stara się odpowiedzieć na to pytanie w swoim reportażu “Dobrzy Niemcy”.

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter