Kim
jesteśmy?

Jesteśmy grupą osób poświęcających swój czas na działania dla dobra wspólnego.
Są wśród nas prawnicy, menadżerowie, pracownicy wyższych uczelni. Współpracujemy z wieloma ekspertami i liderami opinii. Zapraszamy do wspólnych działań wolontariuszy – jesteśmy otwarci na każdą formę zaangażowania. 

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej. Utrzymujemy się wyłącznie z darowizn, nie korzystamy ze wsparcia instytucji państwowych czy jakichkolwiek innych podmiotów publicznych. Zarząd fundacji pobiera wynagrodzenie za pracę.

Dlaczego
fundacja?

Blisko pięć lat temu postanowiłam przeciwstawić się mojemu pracodawcy, Niemcowi, którzy mówił, że chce zabić wszystkich Polaków i wychwalał politykę Adolfa Hitlera.

 

Nie mogłam pozostać obojętna wobec kolejnych przejawów agresji i znieważania naszego narodu, moich współpracowników i mnie osobiście. Nagrałam zachowanie Hansa G. i nagłośniłam skandal w mediach.

Rozpoczęła się trwająca do dzisiaj batalia sądowa, z której – co zdumiewające – to mój adwersarz zdaje się wychodzić obronną ręką. Przez te kilka lat uświadomiłam sobie, jak ważne jest wsparcie ludzi dobrej woli w walce ze złem, otrzymałam bowiem takie wsparcie od setek Polaków mieszkających w kraju i za granicą. Na własnej skórze przekonałam się, że Polskę trzeba wciąż naprawiać i że można to robić oddolnie, organizując się wokół idei sprawnego, sprawiedliwego państwa. Zobaczyłam, jak istotna jest wiedza – ta praktyczna, wykraczająca poza ramy edukacji szkolnej czy uniwersyteckiej.

Swoje doświadczenia chcę przekuć na inicjatywę, która będzie służyła innym.

Pomoc i dobro, które otrzymałam, chcę zaś zwrócić poprzez pracę na rzecz dobra wspólnego.

Odtwórz wideo

Nasz zespół

Natalia Nitek-Płażyńska

prezes Fundacji
założycielka

mgr psychologii (Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie), studia podyplomowe z zakresu: eMBA (Collegium Humanum), psychologii transportu (Uniwersytet Gdański), zarządzania kryzysowego (Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni); certyfikowana project menager i specjalistka ds. rekrutacji z kilkuletnim doświadczeniem.

Działaczka społeczna, inicjatorka i współzałożycielka pierwszej w Trójmieście „Jadłodzielni”, współorganizatorka inicjatyw patriotycznych.

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działalności.

Newsletter