Dowództwo WOT poparło naszą inicjatywę!

Data dodania 08-08-2021

Inicjatywa ułatwienia współpracy na linii pracodawca-pracownik, który jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej spotyka się z coraz większym zainteresowaniem i poparciem społecznym. Mamy nowego sprzymierzeńca w zabieganiu o poprawienie funkcjonowania tej formacji.

Podczas konsultacji zarówno z terytorialsami jak i ich przełożonymi, często sygnalizowano nam, że obecnie funkcjonujące rekompensaty za nieobecność pracownika wezwanego na służbę są niewystarczające.
Znaleźliśmy rozwiązanie – ulgi podatkowe dla pracodawców zatrudniających takich zaangażowanych w obronę i niesienie pomocy innym pracowników. Taki system działa już we francuskiej Gwardii Narodowej (La Garde Nationale) i faktycznie jest on motywujący dla tamtejszych przełożonych.

Nasza petycja kierowana do Rady Ministrów, spotkała się z uznaniem ze strony dowództwa WOT.

– Doceniamy wszelkie aktywności społeczne, których celem jest wsparcie służby. Nasza formacja swój potencjał opiera na żołnierzach-ochotnikach, którzy na co dzień pracują, uczą się lub wykonują inne aktywności, jakie wykonywali do czasu wstąpienia do służby. W tym zakresie jest dla nas szczególnie ważna współpraca z pracodawcami i dobre relacje na linii żołnierz, jako pracownik i pracodawca.
Wsparcie ze strony pracodawców jest nieocenionym bodźcem, który niejednokrotnie odgrywa kluczową rolę podczas podejmowania decyzji o przystąpieniu do WOT. Dlatego z zadowoleniem odbieramy wszelkie inicjatywy, których celem jest wsparcie relacji na linii żołnierz-pracownik i pracodawca – mówi płk Marek Pietrzak, szef Oddziału Komunikacji Strategicznej, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Bardzo dziękujemy za słowa poparcia i zachęcamy do składania podpisów pod petycją.

Artykuł Radia Gdańsk na ten temat można przeczytać <<TU>>

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter