Działamy na rzecz wzmocnienia WOT i potencjału obronnego Polski

Data dodania 19-06-2022

Wojska Obrony Terytorialnej to jeden z największych polskich sukcesów ostatnich lat. Terytorialsi codziennie udowadniają, jak wiele potrafią i jak bardzo zależy im na pracy dla dobra państwa i lokalnych społeczności. Wydarzenia na Ukrainie pokazują z kolei, jak ważne jest posiadanie takiej formacji – dobrze przeszkolonych ludzi gotowych natychmiast włączyć się do walki w obronie ojczyzny.

Wszystkim Polakom, niezależnie od poglądów politycznych, powinno zależeć, by Wojska Obrony Terytorialnej rosły w siłę. Na pewno zależy zaś na tym wszystkim uczestnikom niedawnego spotkania w Kielcach, w trakcie którego na zaproszenie Pana Generała Wiesława Kukuły, prezes Natalia Nitek-Płażyńska miała przyjemność opowiedzieć terytorialsom o dotyczącej WOT akcji Fundacji „Łączy nas Polska”. Przypominamy, że do premiera trafiła petycja, w której apelujemy o wprowadzenie zachęt podatkowych dla firm, które zatrudniają ochotników.

W ostatnich miesiącach mieliśmy okazję rozmawiać z wieloma żołnierzami, pracodawcami i społecznikami, którzy z potrzeby serca angażują się w działania proobronne. Potrzebny jest kolejny etap bitwy o przyszłość WOT. Współpraca wojska z firmami zatrudniającymi terytorialsów powinna być jeszcze bliższa, niż dzisiaj. Dla przedsiębiorców fakt, że ich pracownicy służą Ojczyźnie powinien być ogromnym powodem do dumy. Jednocześnie należy ich zachęcać – także systemowo – by zachęcali pracowników do wstępowania w szeregi WOT i wspierali tych, którzy już noszą mundur.

Jesteśmy przekonani, że z naszych kieleckich rozmów narodzi się coś dobrego. Wierzymy, że już wkrótce będziemy mogli Państwa poinformować o konkretach i dalszych działaniach. Jeszcze raz dziękujemy Panu Generałowi za zaproszenie, wszystkim żołnierzom za ciekawe pomysły a pracodawcom za chęć współpracy.

Łączy nas Polska!

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter