„Powiedzcie prawdę o swoich zbrodniach”. Dlaczego niemieckie firmy nie promują prawdy o przebiegu okupacji Polski w latach 1939-1945? Raport Fundacji Łączy Nas Polska

Data dodania 16-08-2023

Fundacja „Łączy nas Polska” wystosowała pisma do firm, które dorobiły się majątku poprzez współpracę z aparatem III Rzeszy. Zawierały one pytania o zaangażowanie tych firm w krzewienie wśród Niemców wiedzy historycznej na temat zbrodni popełnionych przez ich przodków na Polakach w latach 1939-1945. Odpowiedzi stały się podstawą naszego raportu. Wnioski zmuszają do działania.

Wystosowaliśmy listy do firm: AGFA, Allianz, Bahlsen, BASF, Bayer, BMW, Dr. Oetker, Hugo Boss, Lufthansa, Mercedes, Porsche, Siemens, Volkswagen. Tu na ten temat więcej: <klik>

Największe niemieckie firmy działające w Polsce lekceważą ciążący na nich obowiązek informowania opinii publicznej o tym, iż czerpały korzyści ze zbrodniczej polityki państwa niemieckiego wobec Polski w czasie II wojny światowej.

Przedsiębiorstwa uwikłane w niemiecki przemysł śmierci lat 1939-1945 nie prowadzą istotnych projektów mających na celu edukowanie społeczeństwa niemieckiego o prawdziwym przebiegu niemieckiej okupacji Polski. Część z nich nie widzi nawet potrzeby przedstawienia polskiej opinii publicznej swojego stanowiska w tej sprawie.

 

Jakie odpowiedzi uzyskaliśmy? Co z nich wynika? 

O tym wszystkim można dowiedzieć się z naszego raportu

„Powiedzcie prawdę o swoich zbrodniach”. Dlaczego niemieckie firmy nie promują prawdy o przebiegu okupacji polski w latach 1939-1945. 

Dostępny do pobrania tutaj <klik>

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter