Apelujemy do Premiera Kosiniaka-Kamysza o wsparcie WOT

Data dodania 25-03-2024

Wojska Obrony Terytorialnej są naszym skarbem. Musimy się o ten skarb troszczyć. Powinniśmy to robić nie tylko dlatego, że terytorialsi wielokrotnie, przy okazji katastrof, klęsk żywiołowych czy pandemii udowadniali swój profesjonalizm i zaangażowanie.

Patrząc na atakowaną przez bandytów Putina Ukrainę widzimy, że obrona terytorialna to niezwykle skuteczny środek obrony przed zbrojną agresją. Liczne, dobrze uzbrojone, wyszkolone WOT powinny być jednym z narodowych priorytetów.
 
Państwo polskie tworzy odpowiednie warunki do rozwoju obrony terytorialnej. Udało się z sukcesem sformować oddziały terytorialsów, dzięki zapowiedzianej Ustawie o obronie Ojczyzny będzie można znacznie zwiększyć ich liczebność. Uważamy, że także my, jako społeczeństwo, powinniśmy włączać się we wsparcie dla WOT.
 
Naszym pomysłem na takie wsparcie było zainteresowanie rządzących możliwością wprowadzenia zachęt dla pracodawców zatrudniających żołnierzy WOT, na przykład w formie ulgi podatkowej dla firm, w których pracują terytorialsi. To rozwiązanie znane na świecie, na przykład we Francji.
 
W 2021 roku zaczęliśmy zbieranie podpisów pod petycją w tej sprawie. Następnie złożyliśmy ją w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt zmian w polskim systemie podatkowym był analizowany przez Ministerstwo Finansów. Zmiany nadal nie zostały wprowadzone. Dlatego też skierowaliśmy stosowny wniosek do nowego Ministra Obrony Narodowej, Premiera Władysława Kosiniaka-Kamysza
Dziękujemy wszystkim osobom związanym z naszą Fundacją i każdemu z Państwa, którzy poparliście petycję swym podpisem. Dziękujemy środowiskom pracodawców (np. Pracodawcy Pomorza czy też Biuro Rzecznika MŚP) jak i pracowników, np. Region Gdański NSZZ “Solidarność”.
 
Żywimy nadzieję, że rząd pozytywnie ją rozpatrzy.

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter