Pracodawcy i „Solidarność” chcą ulg dla zatrudniających żołnierzy WOT

Data dodania 02-11-2021

Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” oraz Pracodawcy Pomorza popierają ideę wprowadzenia zachęt podatkowych dla przedsiębiorstw zatrudniających Żołnierzy WOT. To postulat zgłoszony przez naszą fundację i poparty już przez tysiące Polaków. Trwa zbiórka pod petycją do Prezesa Rady Ministrów w tej sprawie. 

“Solidarność” i Pracodawcy Pomorza niemal w każdej sprawie mają odmienne zdanie. To naturalne: jedni reprezentują biznes i o jego interes dbają, drudzy są przedstawicielami pracowników, walczą o ich prawa.

Jest jednak sprawa, która łączy obie organizacje. To bezpieczeństwo Polski i rozwój Wojsk Obrony Terytorialnej. Nasza fundacja zaproponowała, by rząd wprowadził zachęty podatkowe dla pracodawców zatrudniających terytorialsów. Z przyjemnością informujemy, że zarówno Pan Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” jak i Pan Tomasz Limon, dyrektor zarządzający Pracodawców Pomorza poparli nasz apel.

Wszystkich Państwa jeszcze raz zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji. Walczymy o systemowe wsparcie dla żołnierzy WOT. Wsparcie, które wydaje się nam niezbędne, zwłaszcza teraz, gdy rząd zapowiada znaczne zwiększenie liczebności tej służby. Wsparcie, które będzie także dowodem, że Polacy doceniają to, co terytorialsi robią –
na co dzień i w sytuacjach szczególnych, jaką mamy dziś na granicy z Białorusią.

 

Zapraszamy do podpisania petycji. 

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Wszystkie aktualności

Chciałbyś nas wesprzeć, bądź szukasz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu, uczestnictwa w projektach, bądź bezpośredniego wsparcia naszej działaności.

Newsletter